דפים1 - דבר המנהלת
נווט למעלה
אתרים
שלום,
הודעות
0
הוסף
אין הודעות
משימות
0
הוסף
אין משימות
כתובת: הרב קוק 6, טירת כרמל
טלפון : 04-8570617
פקס : 8736820 -04
שעות קבלה:
 

דבר המנהלת, דלית מנשה, לשנת הלימודים תשע"ט

״כשעיניים נפקח אל הבוקר הזה, 
שוב יפתיע אותנו אותו מחזה
אנשים לעמל, 
ילדים אל הגן, ציפורים לענן..". (נתן יונתן)

הורים ותלמידים יקרים,
מחר, בהתרגשות נפלאה
תפתח לה השנה החדשה..
חיוכים, צחוקים, למידות וחוויות שיצרבו למרחקים.
ושוב אותו מפגש מרגש
אנשים נוגעים באנשים
נפשות בנפשות,
עולמות בעולמות...
אז ממש רגע לפני שהיא כבר כאן....
מאחלת לכם תלמידים יקרים,  
שנה נפלאה ברוכה בהצלחות והנאות. 
ולכם הורים יקרים מאחלת שנה טובה, מוצלחת ושיתופי פעולה מבורכים.

אני כאן עבורכם ולמענכם,
נרגשת עמכם
חיבוק גדול
דלית מנשה, מנהלת בית הספר​

דבר המנהלת, דלית מנשה, לשנת הלימודים תשע"ח

תמונה1.png

הורים, תלמידים ומורים יקרים ,

אני שמחה לפתוח את השנה בסימן התחלה חדשה ובנינוח חגי תשרי באוויר.

שנה חדשה היא פתח חדש שער הנפתח לעולם שונה מזה של שנה שעברה שנה חדשה היא תקווה חדשה , אפשרות למציאות אחרת אין לצפות לניסים שיתרחשו נגד עינינו: יתכן שהכל יישאר כמו שהיה , אבל שנה חדשה משמעה שהדברים נקשרים זה בזה , זורמים זה אל זה בדרכים חדשות. ומשום כך אנו צריכים להתפלל שיהיו לנו העיניים לראות ולב להבין את האפשרויות הנפתחות לפנינו ולהתפלל שיהיה בנו הכוח והאומץ לעשות את השינויים בתוך עצמנו ובתוך העולם'' (הרב עדין שטיינזלץ)


אנו ניצבים בפתחה של שנת לימודים חדשה וכולי תקווה:

 שתהא השנה הבאה עלינו טובה ושקטה, שתגשר ותקשר בין העבר לבין העתיד

שתעודד בנו שוב ושוב את הגירוי והסקרנות, שתפגוש מחדש את המוטיבציה והחקרנות

שתפתח עוד חלון קטן של ציפיות והתרגשות, שתצליח להפתיע

שתיזום איך להשפיע, שתדרבן לנסות ולהגיע.

כן יהי רצון !

השנה משפחת "זבולון המר " מונה כ- 400 תלמידים , בתוכם אנו מחבקים 3 כתות א'.

 

אני מאחלת לכל אחת ואחד מכם התלמידים, שתאהבו את בית הספר, שתיהנו מהלימודים וכמובן שתצליחו. כבכל שנה, נמשיך גם בשנה זו להצעיד את בית הספר קדימה ולקדם מדיניות שבמרכזה אנו  מעמידים את הצרכים הייחודיים של כל תלמיד ופיתוח יכולותיו. בצד הקניית תכנים, כלים ומיומנויות.


וכמובן נדגיש את החינוך ערכי -הדגשת ערכים  שבין אדם לאדם  חינוך לאהבת הארץ והכרת המורשת היהודית.

גם השנה בית ספרנו שהוא בית ספר ירוק ומקדם בריאות מניף את דגל הבריאות והסביבה  ולשמור על סביבה נקייה ונעימה.

כולי תקווה כי נמשיך בשיתוף פעולה מלא, לשמור על כבוד התלמיד, המורה וההורה, תוך מתן דוגמה אישית בהליכותינו.

לסיום, מאחלת אני לכולנו שנת בריאות, שלום ושלווה ושנת לימודים  מגוונת ופורייה.


                                                                                               שלכם ובשבילכם

                                                                                                   דלית מנשה​


דבר המנהלת, דלית מנשה, לשנת הלימודים תשע"ז


weewe.png

weewe.png


 

הורים, מורים ותלמידים יקרים,  


הראשון בספטמבר, כ"ח בחודש אב, הוא יום חג לכולנו, יום פתיחת שנת הלימודים. אני מבקשת לאחל לכולנו " שתתחדש עלינו השנה הזאת לטובה ולברכה".

אני שמחה ונרגשת לפתוח את שנת הלימודים תשע"ז ולבשר לכם, כי השנה אנו חובקים באהבה  391  תלמידים בבית הספר, הלומדים ב- 16 כתות אם. כמו כן, צוות המורים ואנוכי מקדמים בברכה את 80 תלמידי כיתות א' , שילמדו השנה ב- 3 כתות, ברוכים המצטרפים לקהילת בית הספר.  בנוסף, אני מברכת את תלמידינו הוותיקים, בטוחה אני כי תשמשו  דוגמה ומופת לחבריכם החדשים , תושיטו יד לסייע בידם להתאקלם באופן מיטבי הן בהיבט הלימודי והן בהיבט החברתי.

משימות מאתגרות מונחות לפנינו בשנה זו ואנו נפעל להשיגן במלוא המרץ ובאחריות רבה. שאיפתנו המרכזית היא קידום הישגים לימודיים תוך שמירה על הסקרנות הטבעית של התלמידים וחדוות הלמידה שלהם תוך מתן מענה הולם לכל אחד ואחת מתלמידנו.                              

פעילויותינו בהיבט החברתי-ערכי הן רבות ואנו מייחסים להן חשיבות רבה, מתוך אמונה, כי החינוך לערכים הינו לב לבו של החינוך, במטרתו להצמיח בוגר אחראי התורם לחברה. שאיפתנו היא שכל אחד מתלמידינו יכיר את פנימיותו , את עצמו, על חוזקותיו וחולשותיו וידע לעשות באלו שימוש מושכל ונכון, ישאף להיות בוגר אחראי התורם לחברה, מתוך נקודות החוזק שלו, אוהב את ארצו ושואף למצוינות. את הביטוי לחזקותיהם יביעו התלמידים השנה במסגרת קבוצות למידה שתתקיימנה בכל אחת מן השכבות בתחומי עניין מגוונים ( ריקוד, נגינה, שירה, אוריגמי, רישום, כתיבה יוצרת, ,ספורט, תאטרון וכיוצא בזה) ובנוסף, בוועדות השונות המתקיימות בבית הספר, בהן נוטלים הילדים חלק פעיל ומשמעותי.

הקהילה היא אחד ממוקדי הכוח עליהם נבנה ביה"ס וגם השנה נתמקד בחיזוק הקשרים בין תלמידים, הורים והצוות החינוכי. אני מאמינה, כי קשר עמוק המבוסס על כבוד והקשבה יצור אווירה אשר תאפשר לכל אחד מאיתנו לממש את יכולותיו וכישוריו. תקשורת טובה של הקהילה תתרום רבות להשגת היעדים וליצירת אקלים מיטבי בביה"ס.

תלמידיי היקרים, אני מאחלת לכם ללמוד בחדווה ובסקרנות, לכבד האחד את השני ולהגשים חלומות. זכרו, כי " מי שמסוגל לחלום, מסוגל גם לבצע" (וולט דיסני). ולכם, תלמידי כיתות א' הנכנסים היום לראשונה בשערי ביה"ס, מאחלת הצלחה בדרככם החדשה, שתזכו להכיר חברים חדשים, ללמוד ולגדול באושר ובהנאה. כמו כן, אני מבטיחה לעשות את המרב והמיטב למען תלמידינו החדשים והוותיקים וללוותם במקצועיות וברגישות, מתוך אמונה כי במקום בו יש אהבה, יש בו הכל. ברכה מיוחדת לתלמידים החדשים שמצטרפים לכיתות השונות בביה"ס, למורים ולסייעות המצטרפות בשנה זו לצוות החינוכי. אני מאחלת לכם השתלבות מהירה והצלחה.

אני מודה לצוות החינוכי והמנהלי שעמל רבות בשבועות האחרונים בהכנות לפתיחת שנה"ל, יישר כח על עמלכם. בשם הצוות שנושא בתחושה של שליחות ובשמי, אנו מתחייבים לפעול למען השגת היעדים שהצבנו, מתוך כוונה לטפח בוגרים יצרניים ומעורבים שיובילו את דור העתיד.

 

מי ייתן ושנת הלימודים הבאה עלינו לטובה, תהא שנה בה נקדיש משאבים לפיתוח ולקידום הלמידה, לחינוך לערכי אהבת האדם והארץ, שנה של פעילות חינוכית משמעותית, שנת בריאות,


 

מימוש עצמי והצלחה!

שתהיה לכולנו שנה טובה ומבורכת!

שלכם, דלית מנשה.


 

דבר המנהלת, דלית מנשה, לשנת הלימודים תשע"ו


שלום רב,

אני נרגשת מאוד לפתוח את שנתי הראשונה  כמנהלת בית הספר" זבולון המר". 

שמי דלית מנשה, נשואה ואם לשני ילדים בוגרים, בעלת תואר שני בניהול מערכות חינוך ובוגרת תוכנית הכשרת מנהלים של "אבני ראשה".  במהלך 17 שנים עבדתי בבית ספר "ארלוזורוב" בקרית חיים ובחמש השנים האחרונות שמשתי בתפקיד סגנית מנהלת.
 
 אני שמחה מאוד על ההזדמנות שניתנה לי לנהל את בית ספר " זבולון המר" בטירת כרמל.
 
עפ"י תפיסתי החינוכית, ביה"ס הינו "בית חינוך" המסמל עבור כל באי בית הספר: קהילה מורחבת, תלמידים, מורים והורים- מקום בטוח ומוגן, המזמן צמיחה, העצמה, הכלה ותמיכה לתלמידים ולצוות החינוכי כאחד. מקום בו מתקיימים מעגלי שותפות עם כל באי בית הספר, מקום בו המבוגר הינו משמעותי ומהווה דוגמא אישית להתנהגות ולהתנהלות מיטבית עבור התלמיד.  
  
אני רואה חשיבות רבה בהובלת צוות חינוכי הפועל לפיתוח מיומנויות לימודיות, לקידום הישגי הלומדים ולפיתוח וטיפוח מיומנויות ערכיות-חברתיות. צוות חינוכי הפועל להעצמת הלומד ולהפיכתו לבוגר בעל ערכים, זיקה, שייכות והזדהות עם המקום בו הוא גר, עם הקהילה ועם המדינה. 
 
חשוב לי שהעשייה הבית ספרית תבוא לידי ביטוי ביצירת מעגלי שותפות עם כל באי בית הספר, תוך כבוד הדדי, הקשבה ואכפתיות וביחד נמשיך להצעיד את בית הספר קדימה ונקדם מדיניות שבמרכזה אנו מעמידים את הצרכים הייחודיים של כל תלמיד תוך מיצוי יכולותיו.
 
הנני מאחלת לכולנו, בפתחה של השנה החדשה, שתהא זו שנת עשייה, למידה משמעותית והנאה.
בזמן הקצר  עם כניסתי לתפקיד, למדתי שבביה"ס נעשית עשייה ניפלאה בתחומים רבים ומגוונים,  מצאתי צוות מחוייב  מאוד ועשייה לתיפארת.
 
 ברצוני להודות למנהל מחלקת החינוך בעירית טירת כרמל, מר עמינדב וייס, למפקחת ביה"ס, הגב' לאה יגור, למנהלת היוצאת,  גב' גילה דור על עשייה רבת שנים ולצוות מורי ביה"ס על קבלת הפנים החמה והנכונות לעבודה משותפת.
בברכת שנה לימודים טובה ופוריה !
 
דלית מנשה
מנהלת בית ספר
"זבולון המר" 
 
                                                                       

​​​

​​​​